Kuba Kucharski z Nagrodą Kulturalną Burmistrza Mrągowa

23 listopada 2020 r. Kuba Kucharski – autor pierwszej polskiej książki opowiadającej o losach studentów, którzy przeżyli morderczy huragan „Katrina” w Nowym Orleanie, otrzymał Nagrodę Kulturalną Burmistrza Miasta Mrągowa. Nagrodę za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury o istotnym znaczeniu dla miasta Mrągowo, wręczył mrągowianinowi burmistrz Stanisław Bułajewski.

Nagroda Kulturalna przyznawana jest przez Burmistrza Mrągowa od 2000 roku. W tym roku trafiła do mrągowianina Jakuba Kucharskiego.

Jakub Kucharski jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcące im. Obrońców Westerplatte w Mrągowie. Z wykształcenia dziennikarz. Studiował w Warszawskiej Wyższej Szkole Humanistycznej im. Bolesława Prusa. Na co dzień zajmuje się marketingiem internetowym.

Po 13 latach od wydarzeń w Nowym Orleanie, w 2018 r. wydał książkę „W uścisku Katriny”, w której opisał wydarzenia o największym huraganie w dziejach Stanów Zjednoczonych. Książka jest dokumentacją dramatycznych dni jakie sam przeżył.

Przeczytaj cały artykuł na:

https://www.mragowo.pl/aktualnosci/6288-nagroda-kulturalna-burmistrza-wreczona-w-tym-roku-trafila-do-jakuba-kucharskiego

Udostępnij