Współpraca

Kuba Kucharski dziennikarz, marketingowiec. Prywatnie zafascynowany podróżami i lotnictwem oraz wszystkim co może przyprawić go o odrobinę adrenaliny.

Książka “W uścisku Katriny” 

To pierwsza polska  książka bazująca na przeżyciach grupy polskich studentów, która w 2005 roku znalazła się w obliczu śmiertelnego zagrożenia, jakim było przejście huraganu Katrina nad Nowym Orleanem. Huragan ów stanowił jedną z największych w historii Stanów Zjednoczonych klęskę żywiołową, po której miasto przez wiele lat wracało do normalnego życia (więcej informacji tutaj: https://kubakucharski.pl/o-ksiazce/.)

Książka została opublikowana na rynku polskim 21 marca 2018 roku przez Wydawnictwo Annapurna (www.annapurna-info.pl). Autorem okładki jest znany polski malarz – Szymon Chwalisz (www.facebook.com/chwalisz.szymon)

“W uścisku Katriny” w maju 2018 roku znalazła się w gronie 30 bestsellerów tygodnia Empiku w kategorii literatura faktu. Na portalu lubimyczytac.pl „W uścisku Katriny” otrzymuje wysoką notę 8,2/10.

Pomysł na napisanie książki pojawił się w głowie Kuby Kucharskiego kilka lat po wydarzeniach związanych z przejściem huraganu Katrina nad Nowym Orleanem. W pierwszej fazie prac nad książką były to działania związane ze zbieraniem materiału, ale przede wszystkim poznawaniem kultury i historii Nowego Orleanu. Według Kucharskiego były to kluczowe elementy przy jej powstawaniu. Unikatową wartością książki jest stworzony przez autora rozbudowany epilog,  który przybliża nam historię oraz procesy powstawania huraganów, historię i kulturę Nowego Orleanu, ale także moment odbudowy i zabezpieczania miasta tuż po uderzeniu huraganu Katrina.

Nagrody i wyróżnienia

III nagroda w kategorii „Książka podróżnicza roku” na festiwalu Cywilizacji i Sztuki Mediów MEDIATRAVEL w 2018 roku

„Najlepsza książka roku” w kategorii literatura faktu w konkursie organizowanym przez portal branżowy www.granice.pl

„Najlepsza książka na lato 2018” w konkursie organizowanym przez portal www.granice.pl

Obecność w mediach

– Dzień dobry TVN

– Reportaż TVN przygotowany przez Marię Mikołajewską

– Onet Rano z Jarosławem Kuźniarem

– TVN 24 BIS

– Polskie Radio

– Radio TOK FM

– Antyradio

– Natemat.pl

– Focus Historia

– RMF Classic

– Media lokalne, portale internetowe, magazyny podróżnicze

(więcej informacji TUTAJ)

O książce wyrazili swoje opinie m.in.

Jarosław Kuźniar, Dziennikarz Onet.pl, właściciel goforworld.com

“Często powtarzam, że podróż to nie zawsze są wakacje. Świat dzisiaj nie jest łatwy i bezpieczny. Trzeba na niego i siebie w nim uważać. Znalezienie się w samym sercu huraganu Katrina zrobiło ze zwykłego wyjazdu do USA podróż życia Autora. Przeżył, ale inny. Doświadczył pierwotnych zachowań ludzi w sytuacjach skrajnych, poczuł strach. Ale dał się ponieść temu doświadczeniu i trochę terapeutycznie opisał je w książce. To nie jest pamiętnik z podróży, ale mocna lekcja życia”.

Kamil Bednarek, Artysta

“Jestem przekonany, że historia napisana przez mojego przyjaciela zmieni w niejednej osobie spojrzenie na przygodę, jaką powinno być nasze życie. Dla mnie była impulsem do napisania kawałka “Zabieram Cię na trip” na płytę “Talizman”. 

Wystąpienia

Kuba Kucharski z wielkim zapałem dzieli się swoim doświadczeniem podróżniczym. W ciągu ostatnich kilku lat miał kilkadziesiąt wystąpień publicznych, stając się cenionym prelegentem. Wśród nich były m.in. spotkania autorskie w bibliotekach, szkołach, domach kultury czy festiwalach. Podczas swoich barwnych wystąpień prezentuje zdjęcia i filmy z podróży, głównie po Stanach Zjednoczonych.

Jako jeden z nielicznych Polaków przebywał na stadionie Superdome w czasie uderzenia huraganu Katrina na Nowy Orlean. W Polsce uznany za zaginionego, wspólnie z prawie 30-tysiącami ludzi, którzy znajdowali się na stadionie, walczył o przetrwanie. Był świadkiem zdarzeń i zachowań ludzkich, o których mówi się, że w „normalnym świecie” nie mają miejsca. Dziś jako prelegent dzieli się także tym ekstremalnym doświadczeniem, umiejętnie wplatając je w codzienność naszego życia.

Z badań GfK (Growth from Knowledge) wynika, że 98 proc. Polaków odczuwa stres od czasu do czasu. Co piąty Polak boryka się ze stresem codziennie – zarówno w życiu prywatnym jak i w pracy. Kuba Kucharski podczas dedykowanych wystąpień dla firm oraz wystąpień na konferencjach tematycznych uświadamia nam, że to, z czym większość z nas boryka się na co dzień, może okazać się tylko namiastką tego, z czym nieliczni z nas będą musieli zmierzyć się w najmniej odpowiednim momencie swojego życia.

Tematyka wystąpień:

Nowy Jork vs Nowy Orlean – o życiu, ludziach, karierze, 

– Jak mocne przeżycia, których możemy doznać w podróży potrafią przewartościować życie i poznać siebie lepiej 

– Huragan Katrina z bliska – fakty, mity i wszystko to o czym do tej pory nie wiedziałeś

– Twój temat (do uzgodnienia)

Gdzie występuję?

– Konferencje

– Biblioteki i domy kultury

– Festiwale

– Szkoły i uczelnie

– Firmy

– Targi

– Eventy firmowe

– Dedykowane prelekcje dla dzieci i młodzieży oraz dla specjalnych środowisk

Artykuły

Kuba Kucharski z wykształcenia jest dziennikarzem. W zawodowej karierze zajmował się między innymi pisaniem artykułów z branży lotniczej oraz motoryzacyjnej. Współpracował z czasopismami oraz portalami tematycznymi w Wielkiej Brytanii, współtworząc m.in. portal lifestylowo-podróżniczy skierowany do tamtejszej Polonii. W swoim autorskim projekcie, który nazwał „Zwykli-Niezwykli”, przeprowadzał wywiady ze sportowcami, którzy zasłynęli w Polsce i za granicą.

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/257494/za-pilka-biegalem-juz-w-przedszkolu-rozmowa-z-markiem-citko#komentarz

Na co dzień współpracuje z magazynami o wszechstronnej tematyce. Publikuje na ich łamach m.in. artykuły podróżnicze o USA.

Przykładowy tekst dla magazynu “All Inclusive” – przeczytaj tutaj: W_zderzeniu_z_American_Dream

Na Państwa życzenie podejmie się odpowiednich tekstów.

Wsparcie marketingowe

Porozmawiajmy o współpracy.

 

Jeśli jesteście zainteresowani Państwo współpracą w wybranym zakresie prosimy o kontakt:

e-mail:  kontakt@kubakucharski.pl