Kuba Kucharski w wywiadzie dla portalu Natemat.pl

W skrajnych sytuacjach jak wojna czy naturalny kataklizm bywa, że w ludziach budzą się demony, które w normalnych warunkach pewnie na zawsze pozostałyby uśpione. Zaczynają się rabunki, wzrasta przestępczość. Piszesz o tym w swojej książce.

Na stadionie, na którym się schroniliśmy, już drugiego dnia zaczęło dochodzić do kradzieży. Nie ma co ukrywać, że na Superdome znaleźli się ludzie z nizin społecznych – przestępcy wypuszczeni z więzień na czas huraganu czy dilerzy, którzy także i tam handlowali narkotykami.

W kolejnych dniach było słychać strzały z broni palnej. Byłem również świadkiem samobójstwa. I to wszystko na tym jednym stadionie. Opisuję to dokładnie w swojej książce. Ale faktycznie, w takich momentach z ludzi potrafią wyjść najgorsze potwory. Na szczęście z drugiej strony nie brakuje tych, którzy chętnie wychodzą z pomocą do drugiego człowieka.

2 września 2019 roku, Kuba Kucharski udzielił wywiadu portalowi Natemat.pl w związku z szalejącym na Atlantyku huraganem Dorian. Całość do przeczytania tutaj:

https://natemat.pl/Dorian_Kucharski_Kuba_wywiad

 

Udostępnij