Londynek.net – wspiera Kubę Kucharskiego

Największy portal dla Polaków na Wyspach Brytyjskich, Londynek.net zamieścił świetny artykuł o planach Kuby Kucharskiego związanych z tłumaczeniem książki i pracą nad scenariuszem do filmu. Do przeczytania tutaj: https://bit.ly/2GJIIGQ .

Oto fragment artykułu:

Wydarzenia, które miały miejsce w Nowym Orleanie, odcisnęły trwałe piętno na psychice Kuby Kucharskiego. Na tyle silne, że w 2018 roku wydał pierwszą polską i jedną z nielicznych na świecie książkę opowiadającą o wydarzeniach, które miały miejsce na stadionie Superdome. To relacja dzień po dniu o tym, jak zachowuje się człowiek w sytuacji ekstremalnej, walcząc o swoje życie. Do czego jest zdolny oraz jak różnice wynikające choćby z koloru skóry potrafią w jednych wzbudzić chęć pomocy drugiemu człowiekowi, a u innych wyzwolić najniższe instynkty. To dzięki temu “W uścisku Katriny” przez czytelników została uznana książką uniwersalną, a opisane w niej historie pozwalają się poczuć czytającym w taki sposób, jakby przeżywali tę historię na własnej skórze.

Kuba Kucharski, zachęcony recenzjami czytelników, postanowił pójść o krok dalej. “Rozpoczęliśmy tłumaczenie mojej książki na język angielski. Opinie czytelników, komentarze, wiadomości, które otrzymywałem, bardzo często brzmiały w jeden sposób – ta historia powinna zostać zekranizowana” – mówi Kuba Kucharski. “W związku z tym wysłałem próbki kilku fragmentów do zagranicznych wydawnictw. Od kilku z nich otrzymaliśmy odpowiedź, że próbki są bardzo obiecujące i chcą otrzymać całą przetłumaczoną książkę. W międzyczasie zgłosił się także brytyjski scenarzysta, autor książek, który zadeklarował chęć napisania scenariusza filmowego na podstawie książki. Uznałem, że spróbuję, i uruchomię tłumaczenie książki!” – kończy Kucharski.

Czy ta historia nie brzmi jak scenariusz dobrego filmu fabularnego? Kuba Kucharski realizuje kolejne kroki na drodze do tego, aby jego marzenia o realizacji filmu się spełniły. Więcej o jego planach możecie przeczytać na stronie oficjalnej stronie www.kubakucharski.pl.

Historia Kuby Kucharskiego została przedstawiona w reportażu “Dzień Dobry TVN”.

Udostępnij