“W uścisku Katriny” najlepszą książką na lato w plebiscycie granice.pl

12 lipca 2018 10:20

Niezmiernie miło mi poinformować, że książka “W uścisku Katriny” zwyciężyła w głosowaniu internautów w plebiscycie “Najlepsza książka na lato 2018”. Spośród 48 nowości wydawniczych, które rywalizowały  w 13 kategoriach o uznanie jurorów i internautów “W uścisku Katriny” zwyciężyła zarówno w kategorii ‘literatura faktu’ oraz w głosowaniu ogólnym internautów. Łącznie w całym głosowaniu oddano ponad 50 tysięcy głosów. Jestem niezwykle podekscytowany. Poniżej zamieszczam fragment oficjalnej informacji organizatorów. 

– Już po raz dziesiąty w plebiscycie organizowanym przez redakcję serwisu Granice.pl wybieramy „Najlepsze książki na lato” – mówi Sławomir Krempa, redaktor naczelny portalu. – Trzynaście konkursowych kategorii pozwala na wskazanie najbardziej interesujących premier wydawniczych minionych miesięcy. Wyboru dokonuje grono profesjonalistów zajmujących się rynkiem książki oraz – równolegle – czytelnicy, głosując za pośrednictwem strony internetowej www.ksiazkanalato.pl W ten sposób w naszym plebiscycie odbija się jak w zwierciadle polski rynek książki, panujące na nim mody i trendy.

Najwięcej głosów internautów, a zarazem nagrodę główną czytelników w tegorocznym plebiscycie otrzymała publikacja nietypowa – W uścisku Katriny Kuby Kucharskiego (Annapurna). To szczegółowa relacja, niemalże dziennik z podróży i tragicznych wydarzeń spowodowanych przejściem nad Stanami Zjednoczonymi huraganu Katrina. Autor trafił do USA w ramach wyjazdu studenckiego i pech chciał, że jego pobyt przypadł właśnie na czas, gdy kraj ten dotknięty był klęską żywiołową.

– Gdyby opisywane wydarzenia nie miały miejsca w rzeczywistości, można by powiedzieć, że stanowią one świetny materiał na wciągającą i trzymającą w napięciu powieść akcji – podkreśla Magdalena Galiczek-Krempa – Książkę czyta się błyskawicznie, z zapartym tchem śledząc losy opisywanych osób. Trudno oderwać się od lektury. Autor udowadnia, że chociaż spełnianie marzeń warte jest poświęceń i niewygód, to zawsze warto wcześniej chłodno i zdroworozsądkowo podejść do proponowanych rozwiązań. Nie zawsze bowiem dopisywać nam będzie szczęście.

Cały artykuł można przeczytać pod linkiem:

https://www.granice.pl/news/najlepsze-ksiazki-na-lato-2018/7608

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *