“W uścisku Katriny” najlepszą książką roku 2018

Ponad 100 książek nagrodzonych w kwartalnych plebiscytach serwisu Granice.pl („Najlepsza książka na wiosnę”, „Najlepsza książka na lato”, „Najlepsza książka na jesień” oraz „Najlepsza książka na zimę”) rywalizowało w 14 kategoriach o uznanie jurorów i internautów w najstarszym internetowym konkursie i plebiscycie „Książki Roku”, organizowanym już od 10 lat przez redakcję serwisu Granice.pl. W głosowaniu oddano ponad 55 tysięcy głosów. Które książki wydane w 2018 roku zapamiętamy na dłużej?

W kategorii literatury faktu dwie pozycje zdobyły identyczną liczbę głosów internautów. Pierwszą z nich okazała się publikacja Kuby Kucharskiego W uścisku Katriny (Wydawnictwo Annapurna).

Nagrodzona książka to szczegółowa relacja, niemalże dziennik z podróży i tragicznych wydarzeń spowodowanych huraganem. Gdyby opisywane wydarzenia nie miały miejsca w rzeczywistości, można byłoby powiedzieć, że stanowią one świetny materiał na wciągającą i trzymającą w napięciu powieść akcji. Książkę czyta się błyskawicznie, z zapartym tchem śledząc losy opisywanych osób. Trudno oderwać się od lektury. Autor udowadnia, że chociaż spełnianie marzeń warte jest poświęceń i niewygód, to zawsze warto wcześniej chłodno i zdroworozsądkowo podejść do proponowanych rozwiązań. Nie zawsze bowiem dopisywać nam będzie szczęście.

Cały artykuł do przeczytania tutaj: https://www.granice.pl/news/ksiazki-roku-2018/8107

Przypominamy także, że “W uścisku Katriny” w lecie zdobyła tytuł “Najlepszej książki na lato 2018 roku”. 

Udostępnij