“W uścisku Katriny” zwyciężyła w plebiscycie “Najlepsza książka na lato 2018”

48 nowości wydawniczych rywalizowało w 13 kategoriach o uznanie jurorów i internautów w konkursie i plebiscycie „Najlepsza książka na lato 2018″. W głosowaniu oddano ponad 50 tysięcy głosów. Które książki wydane w ostatnich miesiącach warto zabrać na wakacyjny wyjazd?

Najwięcej głosów internautów, a zarazem nagrodę główną czytelników w tegorocznym plebiscycie otrzymała publikacja nietypowa – W uścisku Katriny Kuby Kucharskiego (Annapurna). To szczegółowa relacja, niemalże dziennik z podróży i tragicznych wydarzeń spowodowanych przejściem nad Stanami Zjednoczonymi huraganu Katrina. Autor trafił do USA w ramach wyjazdu studenckiego i pech chciał, że jego pobyt przypadł właśnie na czas, gdy kraj ten dotknięty był klęską żywiołową.

– Gdyby opisywane wydarzenia nie miały miejsca w rzeczywistości, można by powiedzieć, że stanowią one świetny materiał na wciągającą i trzymającą w napięciu powieść akcji – podkreśla Magdalena Galiczek-Krempa – Książkę czyta się błyskawicznie, z zapartym tchem śledząc losy opisywanych osób. Trudno oderwać się od lektury. Autor udowadnia, że chociaż spełnianie marzeń warte jest poświęceń i niewygód, to zawsze warto wcześniej chłodno i zdroworozsądkowo podejść do proponowanych rozwiązań. Nie zawsze bowiem dopisywać nam będzie szczęście.

Cały artykuł można przeczytać pod linkiem:

https://www.granice.pl/news/najlepsze-ksiazki-na-lato-2018/7608

Udostępnij